Proste sposoby na poprawę zdrowia i urody

Wie pani, co usłyszałam od dermatologa, kiedy przyszłam do niego w sprawie zmian, które zauważyłam na skórze?! – Pożaliła się jakiś czas temu pewna elegancka starsza pani:” Człowiek się starzeje, skóra parszywieje”????????.

Niestety, z wiekiem nasza skóra i sylwetka ulegają nieuchronnym zmianom. Na skórze pojawiają się przebarwienia, włókniaki, brodawki i inne” cuda”. Wiele osób boryka się z oponką na brzuchu, lub otyłością. Pogarsza się nastrój, sen, pojawia się ociężałość, permanentne zmęczenie. Związane jest to m.in. z obecnością wilgoci i śluzu w naszym organizmie. Należy więc zwrócić uwagę na sposób odżywiania (ograniczyć produkty wilgociotwórcze) i więcej się ruszać. Na większość z tych zmian ogromny wpływ wywiera stan naszej wątroby, dodatkowo obciążanej lekami, używkami.

Polecam kilka prostych i naturalnych metod pomocnych przy wyżej wymienionych objawach, wspierających pracę tego narządu, które stosowane systematycznie przez kilka miesięcy znacznie poprawią jego stan, a z nim nasze zdrowie i wygląd naszej skóry.

1. Kuracja ziarnem ostropestu.

Ostropest mielimy raz na 2 dni i przechowujemy w zamkniętym słoiczku w lodówce. Stosujemy po trzech głównych posiłkach w ilości 1 łyżki stołowej popijając wodą (nie stosujemy naparu i nie mielimy większej ilości niż na 2 dni). Kurację stosujemy przez 4-6 miesięcy. Kuracja ta znacznie poprawia stan wątroby.

2. Oklepywanie punktu akupunkturowego Dai mai, czyli PŻ 26.

Znajduje się on na wysokości talii na poziomie pępka. Należy położyć się płasko, rozluźnić ciało i oklepywać dość mocno ( dłońmi zwiniętymi w pięść) miejsce pod żebrami powyżej kości miednicy, po obu stronach. Opukiwanie należy wykonywać codziennie ok. 200 razy w serii. Co możemy uzyskać tym zabiegiem? Pobudzamy utratę masy ciała, zapobiegamy bolesnym miesiączkom, wzmacniamy ruchy jelita grubego, likwidując tym samym zaparcia. ????

3. Automasaż brzucha przeciwdziałający gromadzeniu tkanki tłuszczowej z użyciem olejków eterycznych.

Stosujemy do tego celu olejki: grejpfrutowy, cyprysowy i limonkowy, które rozpuszczamy w oleju z pestek winogron.

4. Kuracja olejem z dziurawca.

Olej z dziurawca stosujemy w ilości 1-2 łyżeczek dziennie. Efekty są widoczne po ok. trzech tygodniach stosowania. Wg dr Różańskiego olej z dziurawca pobudza przemianę materii, wzmaga produkcję witaminy D w skórze, pobudza wydzielanie żółci, poprawiają trawienie. Skuteczny są w leczeniu nieżytów przewodu pokarmowego, niedomogów wątroby, zastojów żółci, w profilaktyce kamicy żółciowej. Dodatkowo poprawia nastrój i działa przeciwdepresyjnie.

Więcej informacji o samej wątrobie znajdziecie tu: https://kosmetyka-ziomek.pl/aktualnosci/abc-medycyny-chinskiej-cz-5-watroba/

 

                                                                                                                                                                                                                                                              
Podziel się tym postem w mediach społecznościowych:

Related Posts